22.06.2026

Іран заявив про “прогрес” у перемов зі США

Від journalism

Іран, Катар та Пакистан заявили про успішний перший раунд переговорів зі США у Швейцарії щодо угоди про припинення війни. Учасники обговорили підготовку до наступних переговорів про остаточну угоду, зокрема, заморожені активи Ірану та продаж іранської нафти. Було досягнуто прогресу щодо безпечного проходу суден через Ормузьку протоку. США та Іран узгодили створити Комітет високого рівня для нагляду за переговорами. Технічні переговори триватимуть до кінця тижня. Також домовлено про створення групи для усунення конфліктів у Лівані. Проте після погроз президента США Дональда Трампа щодо контролю над Ормузькою протокою, переговори можуть ускладнитися.