22.06.2026
Китай запровадив експортні обмеження щодо американських компаній
Китайське Міністерство торгівлі оголосило про введення заборони на експорт товарів подвійного призначення для 10 компаній з США та про виключення ще 46 американських підприємств з участі в державних закупівлях. Це реакція на обмеження, які наклав Вашингтон на кілька китайських компаній. Китай стверджує, що ці заходи вжиті для захисту національної безпеки та виконання міжнародних зобов’язань. Заборона означає, що товари подвійного призначення більше не можна експортувати до зазначених компаній без експортної ліцензії. Крім того, Китай також ввів обмеження щодо покупки продукції 46 американських компаній для китайських покупців.