24.06.2026

В Україні викрили схему втручання у роботу електро- та газових лічильників

Від journalism

Українська поліція розкрила широкомасштабну схему втручання у роботу електро- та газових лічильників. Зловмисники модифікували лічильники, щоб вони показували менший обсяг спожитих ресурсів. Це призвело до значних збитків для держави та операторів енергетичних мереж. Організатором злочинної групи був чоловік з Львівщини, який користувався мобільною лабораторією у своїй машині. Зловмисники діяли у п’яти областях та в Києві, співпрацюючи з клієнтами, обслуговуючи лічильники та втручаючись у їх роботу. Вартість “налаштування” одного лічильника становила близько 2400 доларів, а клієнтами змовників були як фізичні особи, так і підприємства, які хотіли платити менше за спожиті ресурси. Поліція затримала одного з зловмисників, який отримав плату за послугу, та провела обшуки, вилучивши необхідне обладнання для “переналаштування” лічильників. Двом фігурантам вже пред’явлено підозру, а їм загрожує до 15 років ув’язнення. Досудове розслідування триває, і поліція планує надати правову оцінку іншим учасникам змови.