26.06.2026

Закликав до національної ворожнечі: військовий отримав 6 років тюрми

Від journalism

Чернігівський районний суд визнав винним військовослужбовця, який самовільно залишив місце служби та поширював у соцмережах заклики до розпалювання національної ворожнечі. Про це 26 червня повідомляє ДБР.
Зазначається, що у листопаді 2022 року військовослужбовець однієї з військових частин на Чернігівщині самовільно залишив місце несення служби та почав переховуватися від правоохоронців.
Перебуваючи поза межами військової частини, він активно публікував у соціальних мережах відео та дописи із закликами до розпалювання міжнаціональної ворожнечі й нетерпимості за національною ознакою.
Висновки експертів підтвердили, що поширені матеріали містили ознаки розпалювання національної та расової ворожнечі.
У грудні 2024 року працівники ДБР затримали фігуранта. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави. Після її сплати чоловік знову почав ухилятися від слідства та переховуватися. Згодом працівники Бюро встановили його місцеперебування на території Київської області та повторно затримали. Після цього суд застосував до нього безальтернативний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а внесену заставу звернув у дохід держави.
Суд визнав військовослужбовця винним у самовільному залишенні місця служби та порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та інших ознак. Йому призначено покарання у вигляді 6 років позбавлення волі. Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку.