25.06.2026
З ОПЕК готова вийти ще одна країна – ЗМІ
Один із найбільших нафтовиробників – Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) – вийшли з ОПЕК через війну на Близькому Сході і нафтовий шок. Тепер Ірак розглядає можливість зробити те ж саме, оскільки страждає від обмежень в поставках нафти через конфлікт у Перській затоці. Ірак хоче збільшити свою квоту в ОПЕК або навіть вийти з організації, якщо не отримає більше права видобувати нафту. Країна має амбітні плани збільшити видобуток до 7 мільйонів барелів на добу. ОАЕ вийшли з ОПЕК через неузгодженість з Саудівською Аравією щодо розміру квоти та резервних потужностей. Вони вважають, що обмеження видобутку шкодить їхнім економічним можливостям.